Straffe titel in HLN deze week: “Aalter houdt vast aan Zwarte Piet, maar daar is niet iedereen even blij mee”. Niet het beste wat de krant al publiceerde. Maar het doel was bereikt: commotie. Er gebeuren rare dingen om ons heen.
De gemeente Aalter organiseert de intocht van Sinterklaas steevast samen met het Sint- en Pietenteam van Bellem. Daar kiezen ze nog altijd voor de traditie van de echte Zwarte Piet. “Walgt Aalter van die keuze?”, zoals HLN insinueert? Zorgt de intocht van Sinterklaas op zondag 15 november voor “opschudding” in het dorp? Ontstaat er in Aalter “commotie” over Zwarte Piet? Of zijn dat straffe woorden in de jacht op de modale lezer? HLN maakt hier niet de beste beurt.
De krant ging het buskruit voor zijn explosief “nieuws” halen bij één lezer (1) die fel – en uiteraard anoniem – mocht reageren op de promo (banners) voor het Aalters Sinterklaasgebeuren. Maar zelfs met een vergrootglas vind je tussen de meer dan 200 reacties in de lezersrubriek – en die zijn niét anoniem – geen vijf lezers die kritisch uit de hoek komen. Integendeel. Pas bij een volgende editie van HLN werd die nogal scheve insteek enigszins rechtgezet.
Pikzwart?
Nog zo eentje. “Ook op de affiche staat een pikzwarte Piet breedlachend te wuiven”, schrijft HLN nog. Oordeel vooral zelf. Is pikzwart niet iets anders? Is ook dat een “creatieve” slordigheid?
Wie wel mocht reageren op de kritiek – de evidentie zelve – dat waren de organisatoren. “Wij hebben respect voor ieders mening, maar organiseren dit event vooral met heel veel liefde”, zegt Tom Claeys van De Intocht. “Wij kiezen in onze werking nog altijd bewust voor ‘echte pieten’, zoals we die vanuit onze traditie hebben leren kennen en koesteren. Zonder spot, zonder enig gevoel van minderwaardigheid en zeker niet vanuit het idee dat ze een soort slaafje van Sinterklaas zouden zijn… De grote glimlach van de piet die centraal staat op onze affiche, is dan ook precies wat we willen uitstralen: vrolijkheid, warmte en plezier.”
Datum en locatie
Ook bevoegd schepen Dirk De Smul (CD&V/DU) vindt het jammer dat het goedbedoelde kinderfeest in een negatief daglicht kwam te staan.
Misschien moeten de bestuurders en de organisatoren van het feest zich wel eens bezinnen over de erg vroege datum van hun Intrede. Straks vieren we de Sint in oktober, kerstdag in november en Pasen in januari. Ook die puur commerciële rekker is geen goeie evolutie voor de tradities. En misschien moeten ze die Blijde Intocht ook eens organiseren in de grotere deelgemeenten van Aalter. Ze houden daar even goed van een feestje.
De Intocht in Aalter wordt gehouden op zondag 15 november, deze keer op het domein Menas in Sint-Maria-Aalter.
Ontdek meer van KnesselaarsNieuws
Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.


